Toitumisspetsialist Kätrin Karu

Kätrin Karu on lõpetanud bakalaureuse ja magistriõpingud TTÜ Keemia teaduskonna, Bio- ja toiduainetehnoloogia erialal, keskendudes õpingutes toitumisele ning nii harrastajate kui ka Eesti tippsportlaste menüü analüüsile.

On teinud kööstööd erinevate ajakirjadega nagu „Legeartis”, „Cosmopolitan”, „Kaalujälgijad”, „Oma Maitse”, "Buduaar" ning Eesti Ekspressi Terviselisa, Äripäeva terviserubriigid, jt.. Lisaks on konsulteerinud toidutootjaid, nagu Hagar uute toodete välja töötamisel. Andnud välja raamatu “Ole vormis õige toiduga”.

Tervislikke eluviise on Kätrin Karu alati armastanud, olles varasest lapsepõlvest aktiivne sportlane. Töötanud on Kätrin Karu Arctic Sport Clubi kohviku juhatajana ning nõustanud sportlasi ja klubi kliente tervisliku toitumise küsimustes. Bakalaureuse ja magistritöö käigus viis Kätrin Karu läbi menüü analüüsi aeroobikatreeneritele ja Eesti tipp-sportlastele, kelledest mitmed kuuluvad ka Eesti Olümpiakoondisesse.

Kätrin Karu on osalenud erinevates koolitusprogrammides ja konverentsidel Austrias, Inglismaal, Saksamaal ja Belgias ning toitumisalastel seminaridel ja foorumitel Eestis. Olles JCI Tallinna liige, on läbinud mitmeid meeskonnakoolitusi nii osalejana kui ka läbiviijana.  

Avalikes toitumiskoolitustes on osalenud lektorina Astra Zeneca korraldatud Südamepäeval, jaganud kogemusi hommikuprogrammis „Terevisioon” ning mitmetel ettevõtete tervisepäevadel esinenud nii lektorina kui ka ürituse korraldajana.

Põllumajandusministeeriumi projekti „Eesti toit” nõukogu liikmena on hästi kursis riiklike eesmärkidega toitumise valdkonnas. On tegelenud põhjalikumalt kohalike toiduainete baasil tervislike menüüde koostamisega ja Eesti Haigekassa tellimusel „Tervist Toetav Toit” märgisüsteemi väljatöötamisega. Hetkel on käimas tihe koostöö TAI ja ühendusega Sport Kõigile tervisekõnd Käi Jala! korraldamisel.

Tegeleb:

o                    Esineb lektorina terivseüritustel ja -loengutel

o                    ürituste korraldamisega, milledes läbivad teemad on tervislik eluviis, aktiivne puhkus ja parem meeskonnatöö ning enda tundma õppimine läbi erinevate ülesannete ja meeskonnatööde.

o                    korraldab koolitusi toitumise teemadel

o                    annab individuaalkonsultatsioone toitumisküsimustes, tegeleb menüü analüüsiga ning toitumisprogrammide koostamisega.

Raamatu "Ole vormis õige toiduga" viimased eksemplarid on siit tellides 10 eurot (sisaldab postikulu). Täpsemalt saad raamatu kohta lugeda siit.

Tellimisinfo leiad siit. 

Sisuga saad tutvuda siit.